Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Історія

СТОРІНКИ  ІСТОРІЇ

    Історія технікуму починається з жовтня 1927 року, коли з села Великі Каракуби Старобешівського району в село Красногорівку Мар’їнського району  була переведена сільськогосподарська профшкола з трирічним терміном навчання. Спочатку вона називалась СТАЛІНСЬКА ОКРУЖНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ШКОЛА РІЛЬНИЦТВА народного Комісаріату просвіти УРСР. Школа розмістилася в будинку поміщика і депутата Державної Думи Петра Каменського.

Технікум 1927

 

Восени 1927 р. в профшколі було всього 46 учнів, 8 викладачів, учбове приміщення з  2 кабінетів (хімії і рослинництва) та 7 аудиторій; 150 га землі, 4 пари коней, 2 воли.

Воли - основна рабоча сила!

 

З 1930 році школа стала підпорядковуватись «УКРМОЛОКО-ТРЕСТУ».

У 1931 році школу реорганізовано в КРАСНОГОРІВСЬКИЙ ЗООТЕХНІКУМ, а в 1933 році з ним з’єднався Маріупольський зоотехнікум. Директором технікуму став МАЦКЕВИЧ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ – в майбутньому міністр сільського господарства СРСР. Разом з ним завучем працював майбутній міністр сільського господарства УРСР СПІВАК ІВАН СИДОРОВИЧ.

 

 

 

Перший трактор… 1928р.

Викладачі та учні сільськогосподарської школи рільництва, 1-й випуск 1929р.

В центрі завідуючий школою Шость Н.С.

 

 

У 1944 році зоотехнічний технікум Наркомату рільництва УРСР отримав назву ДОНЕЦЬКИЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ТЕХНІКУМ МІНІСТЕРСТВА РАДГОСПІВ УРСР.