Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Загальне

                                                Діяльність практичного психолога у навчальному
                                                                       закладі
 
 
У нашому суспільстві, на відміну від західного, існує досить упереджене ставлення до діяльності психолога. Чимало людей на пораду близьких «Звернись до психолога» відповідають: «Та ні, люди подумають, що у мене щось з головою», «Я ж не психічно хворий» тощо. 
     Якщо у людини болить зуб, вона звертається до стоматолога, якщо є проблеми зі шлунком – до гастроентеролога, тобто, коли людина має захворювання тіла, то користується порадою відповідних спеціалістів. Проте, якщо у житті трапляються труднощі психологічного (емоційного) характеру (тривожність, апатія, конфліктні ситуації тощо), то тільки незначна кількість осіб звертається по допомогу до фахівця. 
Скачать активатор windows 8.1 рабочия версия.
      На мою думку, це може бути пов’язано із необізнаністю щодо діяльності психолога. 
   Саме тому пропоную дізнатись, у чому ж різниця між психологом, психотерапевтом та психіатром, а також, чим саме займається психолог в освітньому закладі (на прикладі нашого технікуму). 
 
 
У чому полягає відмінність між психологом, психотерапевтом та психіатром? 
 
Психолог – це фахівець, який допомагає знаходити виходи з кризових ситуацій, ефективно спілкуватися, побачити свої переваги та недоліки, повірити у власні сили, знайти внутрішні резерви, вийти з депресії тощо. Тобто психолог сприяє вирішенню труднощів особистісного характеру та у міжособистісних відносинах. 
Психотерапевт допомагає пережити важкі ситуації після перенесених стресів, травм або втрат та коректувати моделі неефективної поведінки, тобто проводить глибинну роботу для змін у житті людини. 
І нарешті, психіатр – це лікар, який лікує захворювання нервової системи: неврози, шизофренію, аутизм тощо. Головна відмінність від інших спеціалістів полягає у методах лікування: якщо психолог та психотерапевт розв’язують проблеми переважно словами, то психіатр – за допомогою процедур та медикаментів. 
З ким працює психолог в технікумі? Психолог працює з усіма учасниками навчально-виховного процесу – студентами, викладачами та працівниками навчального закладу. 
 
 
Чим займається психолог в навчальному закладі? Психолог у  технікумі: 
 
  •   проводить індивідуальні та групові консультації з вирішення особистих питань; 
  •   сприяє формуванню позитивного психологічного клімату в студентському та викладацькому колективах шляхом підвищення психологічної культури та комунікативної компетентності викладачів і студентів; 
  •   за запитом проводить індивідуальну діагностику особливостей особистості (темперамент, характер, пізнавальна сфера, емоційна сфера тощо) для самопізнання та успішної самореалізації; 
  •   проводить тренінгові заняття з метою оволодіння потрібними та корисними навичками, напр.ефективного спілкування, вирішення конфліктів, організації та планування часу тощо; 
  •   проводить психологічну просвіту за різною тематикою, напр.формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки, профілактики шкідливих звичок, здатності протистояти негативним впливам, відповідальності за власне життя тощо. 
Отже, напрямки роботи практичного психолога в технікумі різноманітні та цікаві для осіб, які небайдужі до себе та оточуючих. 
Найближчим часом буде проведена бесіда  для кураторів академічних груп на тему: «Успішність адаптації студентів-першокурсників» та для студентів «Психологія спілкування». 
Сподіваюся, дана стаття допоможе Вам подивитися на діяльність психолога по-новому, під іншим кутом зору. 
Бажаю гармонії у Вашому житті та запрошую до співпраці! 
 
 
З повагою практичний психолог Саноян А.О.