Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

«Міжнародний день спонтанного прояву доброти у технікумі».

21.02.2013

 

 

План  заходів

«Міжнародний день спонтанного прояву доброти у технікумі».

 

Конкурс на авторський вірш про доброту

Робити добрі справи

Анонімний тест на доброту

 

В-11 – «Посланці доброти» - студентироздавати картки «робіть гарні справи», «посміхнись» та «щастя вам», закликатимуть людей бути відкритими та чуйними один до одного, робити добрі справи, не забувати казати потрібні слова близьким та й звичайним перехожим;

В-12 – відвідати хворих людей у Мар'їнській  ЦРЛ травматологічного відділення, які одинокі і їх ніхто не відвідує;

В-21 – підготувати кульки і роздавати з добром і посмішками;

В-22 – «Епідемія доброти» зробити монтаж презентацію добрих справ;

В-31 – зробити  плакат на тему: « Творіть добро»;

В-32 - «Епідемія доброти» зробити монтаж презентацію добрих справ;

В-33 – роздавати усім цукерки « чупа-чупс» з гарним настроєм і бажати добра;

Т-11 - «Посланці доброти» - студентироздавати картки «робіть гарні справи», «посміхнись» та «щастя вам», закликатимуть людей бути відкритими та чуйними один до одного, робити добрі справи, не забувати казати потрібні слова близьким та й звичайним перехожим.

Т-21 – послати листи-добра поштою батькам, дідусям, тощо

Т-31 - зробити  плакат на тему: « Творіть добро»

Р-11- «Посланці доброти» - студентироздаватимуть картки «робіть гарні справи», «посміхнись» та «щастя вам», закликатимуть людей бути відкритими та чуйними один до одного, робити добрі справи, не забувати казати потрібні слова близьким та й звичайним перехожим.

Р-21 - послати листи-добра поштою батькам, дідусям, тощо

Р-31 – відвідати Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

ОВ – 21 – акція добрих справ для дитячого будинку

 

 

Міжнародний день спонтанного прояву доброти.

 

Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від віку.
Доброта з роками не старіє,
Доброта, як сонце, гріє.


 

17 лютого 2013 року по всій Україні відзначається Міжнародний день спонтанного прояву доброти.

 

І хоч деякі викладачі на педагогічній раді навчальних закладів прийняли інформацію з іронією про проведення Міжнародного дня спонтанного прояву доброти. ВП «Донецький технікум Луганського національного аграрного університету»   20 лютого 2013 року провели Міжнародний день спонтанного прояву доброти.

 

Під час заходу були організовані акції, плакати «Творіть добро», «Посланці доброти» - студенти роздавали картки «робіть гарні справи», «посміхнись» та «щастя вам», закликали людей бути відкритими та чуйними один до одного, робити добрі справи, не забувати казати потрібні слова близьким та й звичайним перехожим; відвідати хворих людей у Мар'їнській  ЦРЛ травматологічного відділення, які одинокі і їх ніхто не відвідує,  щоб привернути увагу людей до гарних справ, хороших слів, підтримки, посмішки, тепла.

 

 

Що таке “доброта”?

 

Кого вважають доброю людиною? Того, хто поступається місцем у транспорті старшим, того, хто допомагає нести бабусі тяжку сумку, того, хто допоміг другові у скрутному становищі? Взагалі-то так. Але доброта, як на мене, не однозначне поняття.

 

З дитинства нас намагаються виховувати в атмосфері доброти та любові, вчать відповідати добром на добро. Але ж нам не завжди так відповідають. Навіть турецька приказка повчає: “Бережися того, кому ти зробив добро”.

 

Пригадаємо рядки з книги відомого хірурга М. Амосова “Думки і серце”: “Коли людина робить добру справу, вона прагне за неї нагороди. Вона навіть не усвідомлює цього, але прагне. Не грошей, не подарунків, а простого вираження якихось відповідних почуттів. Але хворі не балують нас цим. Зробив лікар операцію, усе добре, а коли хворий виписується, навіть спасибі не скаже, попрощатися не зайде».

 

Хірург розмовляє із колегою, яка розповідає, як для неї образливо бачити на вулиці людей, яким вона врятувала життя і які відвертаються, не привітавшись з нею, або намагаються показати, що не впізнали її. На що Амосов відповів: “Люди не люблять почуватись боржниками, а зустріч з людиною, якій вони завдячують життям, нагадує їм про це”.

 

Ще один момент: чому добрій людині всі намагаються “сісти на шию” з будь-якою метою? І чому у багатьох виникає думка, що доброта людини, яка завжди вам допомагає – це слабкість, невміння відмовити, чи образити.

 

Чому ми так часто не цінуємо таку безкорисливу доброту, і підозрюємо вигоду: раз він мені допоміг, колись і мені доведеться допомогти йому? Чому використовуємо людей, спихаючи таким добрякам свої проблеми і навіть ніколи не намагаємось дізнатися, можливо, їм також потрібна допомога? Так хочеться вірити, що ми задумуємось над цим…

 

 

Дуже цікаво було порівняти, як визначається поняття “добро”  у світових релігіях.

 

Буддизм: “Не роби іншим того, що сам вважаєш злом”.

Індуїзм: “Не роби іншим того, що спричинило біль тобі”.

Іудаїзм: “Що ненависно тобі, не роби іншому”.

Даосизм: “Вважай прибуток ближнього твого своїм прибутком, а його втрату – своєю втратою”.

Іслам: “Бажай ближньому своєму того, що бажаєш собі”.

Християнство: “Поступай з іншими так, як хочеш, щоб поступали з тобою”.

Всі ці принципи практично тотожні. Тож, як бачимо, люди різних віросповідань мають рівнозначну уяву про добро. Дотримуючись цих настанов, ми зможемо жити в добрі й злагоді між собою.

<< Назад до списку