Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Міжнародний день рідної мови

23.02.2013

 

Святкування Міжнародного дня рідної мови.

 

Мово рідна, слово рідне,

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

                                                                                                         С. Воробкевич

 

 

Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА.

 

Міжнародний день рідної мови — “день підтримки мовного та культурного різноманіття”.Це свято — унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля в єдиний моноліт— народ.

 

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в республіці Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. З нечуваною жорстокістю було розстріляно студентів-демонстрантів. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

 

Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день —відмічають в України.

 

Наш навчальний заклад не залишився осторонь святкування. 20 лютого було проведено лінгвістичний КВК на тему: “Культура спілкування як засіб духовного розвитку особистості”, в якому прийняли участь студенти перших курсів ветеринарного і технологічного відділень.

 

   

 

 

Метою проведення заходу стало ознайомленнямолоді з основами культури мовлення; розвитоккомунікативноїкомпетентності;виховання шанобливого ставлення до рідного слова;а також підтримка талановитої студентської молоді. Цікаві конкурсні завдання дали змогу першокурсникам продемонструвати знання з рідної мови.

 

   

 

 

 

  Компетентне журі за кількості балів визначило переможця —команду “Дивослово“технологічного відділення. Почесне друге місце посіла команда ветеринарного відділення “Мовознавці“.

 

 

      

 

 

Уболівальники не залишилися осторонь конкурсної програми, активно відповідали на запитання, додаючи бали командам.

 

      

 

 

 Досягти поставленої мети допомогло використання мультимедійних технологій та інтерактивних завдань.

 

 

 

Ми припадаємо вустами до живодайного джерела української мови, до її образності, до влучного слова, її милозвучності, і надзвичайної пісенності. Усе це наша мова. Отож, ми повинні берегти і шанувати рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє нашої держави!

 

 

 

 

<< Назад до списку