Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

День Поля у технікумі

23.03.2013

 

 

 

 Сьогодні особливий день, сьогодні ми святкуємо їх Величність Землю. Щороку у світі 20 березня вшановують Планету Земля.

Земля щедра, вона дає нам життя. Кожного року весною пробуджується вона. Ми бачимо як вона дихає, як парує і як змінюються її кольори.  Як тільки зникає сніг з землі, то з’являються невеличкі листочки рослин і тих, що ми засіяли……

 

         Зернятко упало в землю і проросло – це яблуко, слива, пшениця …. Будь що, але усім Земля дала життя……… через росток. Земля дала життя птиці, звірям, людям, бо працює єдність процесу.

 

Корiннi народи вважали священними вiдносини мiж людьми, рослинами, тваринами i усiма формами життя. Вони жили в межах спiвтовариства, що виховувало вiдносини, посилювало зв'язки i створювало зобов'язання мiж людьми i природним свiтом...

 

У технікумі свято Землі пройшло біля зеленого поля пшениці.

Основними атрибутами були свята були: ікона Божій Матері, Біблія, плакат з вітанням до Дня Землі, пшениця, сито, хліб тощо. Активну участь прийняли студенти Балабаєва Світлана ( Група Р-21), Балабаєва Марина ( група Т-21), Чеботарьова Вікторія ( група Р-21), Давиденко Микола ( група Р-11), Чернобай Юлія ( група Р-11).

 

 

 

 

На свято завітали учні 8 та 9 класів ЗОШ №3 міста Красногорівка з класними керівниками Задорожною Т.О. Матєєвою Г.В. та директором школи Юрченко Н.М., а також студенти технікуму Р-21 та Р-31.

 

       

 

 

Свято проходило не традиційно. Черевач В.В. гостинно привітав гостей хлібом та сіллю на вишитому рушнику, перерізав червону стрічку, як символ початку нового Життя.

 

                       

 

 

Вертила Дмитро, студент групи Р - 31, засіяв ділянку зернятками пшениці методом наших прадідів, а залишок зерна у ситі, то запропонував гостей взяти по жмені зерна пшениці на згадку про нашу зустріч.

 

 

 

Про Землю багато висловлюють слова поети, художники пишуть чудову її красу на полотні і наші студенти групи Р-11, також зробили невеликі малюночки на тему : « Яку я бачу Планета Земля у майбутньому?»  і ознайомили з ними усіх присутніх на святі.

 

 

 

Про Землю можна говорити і те, що вона характеризує Батьківщину. Ось з покоління в покоління передається, що якщо в сім'ї син чи чоловік  йде на війну чи в армію захищати жінок, сестер, стариків, Батьківщину, то мати мерщій бігла у поле набирали жменьку землі в хустинку і клала в дорогу разом з хлібом, бо вірили, що Земля збереже, захистить і буде нагадувати про родину. Студенти Балабаєва Марина і Давиденко Микола театралізовано показали, як мати проводить сина до армії і використовує традиції предків.

 

    

 

 

 

На святі звучали пісні про відношення людей до Планета Замля: « Земля в люминаторе», « Вийду в степь Донецкую».

Головний агроном нашого господарства Черевач В.В., який розповів про найважливішу спеціальність « Агроном» і про маленькі росточки на полі. Віктор Володимирович запалив свічку в знак подяки  до Землі.

 

 

 

Свято закінчилося  молитвою до Бога за нашу Планета Земля, а молитва була загальна:

 

Молитва  заЗемлю

Господі, дай Землі  з величавим спокоєм зустріти все, що даєш їй на цей день,

Господі, дай Землі покоритися Волі Твоїй,

Господі, на всякий час цього дня підтримай нашу ПланетаЗемля,

Господі, милостивийдай Земліщирих врожаїв на полях,

Господі, Великийнаш, пошли рясних плодів у садах,

Господі, пошли Землівчаснихтвоїхвод для людей, рослинта звірів,

Господі,………

 

Усі присутні по одному реченню доповнювали Молитву і щиро просили для Планети Земля їй Життя.

 

Після даного заходу шановних гостей запросили до лабораторного корпусу технікуму і провели екскурсію. Учні та класні керівники були вражені експонатами  різних рослин, колекціями насіння, сноповими матеріалами, ознайомились з дослідом оцінки якісного показника життєвої спроможності насіння в термостаті, колекціями консервованої овочевої продукції тощо. Екскурсію провела  викладач рослинництва Грачікова Л.Ю.

На прощання учнів та вчителів пригостили бутербродами з хліба та українського сала,  чаєм та цукерками. Діти щиро дякували і висловлювали враження від свята…

 

      

 

 

 

 

 

<< Назад до списку