Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

День гумору

03.04.2013

 

 

 

Походження свята

 

На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія [джерело не вказано 387 днів], який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри — Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели — адже її крики були лише обманною луною.

 

Ще одна гіпотеза пов'язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем[джерело не вказано 387 днів].

 

Є також версія про походження традиції з подій, що описані в віршах з одинадцятого по п'ятнадцятий глави двадцять восьмої Євангелія від Матфея . За цією версією, у день, що відповідає сучасному 1 квітня, відбулося Воскресіння Христове, а римська варта могили, поширивши неправдиві відомості про те, що тіло нібито було вкрадене учнями Христа, стала зачинателем звичаю поширення неправдивої інформації (розіграшу) у цей день.

 

1 квітня в Україні

 

Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської — святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком.

Для цього дня маємо приповідку: «Першого квітня — брехня всесвітня!».

 

 

День гумору у технікумі

 

Сьогодні в технікумі незвичайний день – 1 квітня. Хлопців і дівчат не впізнати. Вони чемно вітаються зі старшими, один з одним, за все дякують, коли необхідно – просять вибачення і привітно посміхаються. А все тому, що сьогодні 1 квітня. І в цей день, як відомо, буває все навпаки…

 

В холі головного корпусу технікуму відбулося Свято сміху. Зібралися студенти, які поважають сміх і гумор. Провели  вікторину « Крилаті вислови про вуха» і тут уже почули наші вуха усе про себе.

 

 

 

Конкурс « Боксерскиеперчатки» заключався в тому, що  студент в боксерських печатках повинен зав’язати хустинку на іншому студентові і з цим складним завданням студенти справилися.

 

 

 

А ось назвати прізвища класиків у  творах яких є гумор видалося небагато, але назвали і Гоголя, Остап Вишню, Чехова.

У спортивному стилі пройшла гра « Намалюй любимого керівника». Лист ватману висів на висоті 2-х метрів і студенти майстерно підпрягаючи  намалювали ……. Вважаю, що усі упізнали хто на малюнку.

 

 

 

                  

 

 

Гра в реакцію на кольори захватила присутніх і відбулася з оплесками,  тупотінням ніг тощо.

Останні акорди свята лунали хором криків різних тварин: жабки,  кізоньки, котика, собачки. Сміялися усі присутні. Просто було весело.

 

 

 

Нам юмор строить и жить помогает

 

Яскраво і динамічно відсвяткували 1 квітня студенти нашого технікуму.

Вечір відпочинку під назвою «Нам песня строить и жить помогает»провела група Т-21. Юнаки і дівчата підготували дві сценки з повісті Старицького «За двома зайцями». Перша – «на старий лад», друга – «на новий лад». Артисти виконували свої ролі – Шеремет К., Угнівенко В., Стружко К., Будаква Є.

 

Студенти Мурашко М., Будахчейська Д., Клець С., Павлутіна В., Кацель С., колоритно, яскраво використовуючи сучасний молодіжний сленг представили головних героїв популярного твору.

Огульчанська Г., Шеремет К., Угнівенко В. завзято проспівали студентські частівки.

 

Бурхливими оплесками присутні вітали Вірку Сердючку – Кацеля Сергія, маму – Гаркавенко Владислав. Хлопці настільки майстерно перевтілились в знайомих героїв, що склалося враження, ніби вони давно їх грають. З гумором майстерно були підібрані питання, що їх пропонували присутнім на святі.

Також на вечері розіграли призи в конкурсах, яка провела Огульчанська Г.

 

Свято вдалося. Усім присутнім сподобалась майстерність гр. Т-21 і їх донесення гумору до глядача. Було весело, смішно і радісно.

 

Велика вдячність організаторам заходу!!!

 

 

<< Назад до списку