Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

24 травня - День слов’янської писемності й культури

28.05.2013

 

 

В вас мудрість вічна і любов жива...

 А хтось же вас народжував, слова,

Хтось ті суцвіття звуків винаходив,

 Що стали потім мовами народів.

 

Станіслав Тельнюк

 

                                              

 

 

День слов’янської писемності й культури встановлений Указом Президента України в 2004 році. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам’яті Святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності.

 

У 2013 році виповнюється 1150 років із того часу, як було засновано слов’янську писемність. Першовчителі Кирило і Мефодій здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов’янську, поширюючи християнське вчення. Вони підняли освіту й спільну культуру слов’янських народів на високий щабель розвитку, заклавши тим самим фундамент усіх слов’янських літератур. Набуття слов’янами писемності в Х столітті зіграло величезну роль у становленні та розвитку української держави. Це великий дар, залишений нам братами-просвітителями Кирилом і Мефодієм.

 

З нагоди цього свята 24 травня в нашому технікумі було проведено годину спілкування “Із слова починається людина, із мови починається мій рід”, протягом якої студенти І курсів здійснили уявну мандрівку в Країну Писемності, потрапили в барвисте море української мови, дізналися багато цікавого про види письма, які існували за всю історію людства. У рамках заходу демонструвалась захоплююча мультимедійна презентація. З пізнавальними доповідями на тему становлення слов’янської писемності виступили Трифонова Ірина та Шефлер Дмитро. Студенти із зацікавленістю дивилися відео “Перші абетки”, що повідомляло про створення письма та друкованих книг.

 

 

 

 

Відзначаючи це свято, ми з глибокою вдячністю згадуємо духовний подвиг православних просвітителів, які заклали основи української писемності, сприяли долученню нашого народу до найкращих надбань слов’янства. Писемне слово є втіленням найвищих духовних цінностей народу, потужною силою об’єднання людей. Завдання кожного з нас – зберігати й примножувати культурну спадщину рідного народу!

<< Назад до списку