Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Профспілка

28.09.2013

Профспілка - це особлива категорія громадської організації яка набуває права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення) за рішенням з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки, а не з моменту легалізації, тобто вступати в цивільно-правові відносини з іншими юридичними особами профспілки мають право вже з моменту затвердження статуту.

 

Порядок легалізації профспілок визначений статтею 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», відповідно до якої профспілки, їх об’єднання легалізуються шляхом повідомлення на відповідність заявленому статусу.

 

Профспілки створюються громадянами, пов’язаними спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання) з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

 

Так, 26 вересня 2013 року відбулася  перша конференція профспілкової організації студентів академічних груп ВП «Донецький технікум ЛНАУ» 2013-2014 навчального року.

 

На конференції були присутні: заступник директора з виховної роботи -  Смагарь Н.В., голова профспілкової організації технікуму – Беспалов С.В., Темлякова Д.В. та представники 20 академічних груп студентів.  

 

        

 

 

 

 

Смагарь Н.В. та Беспалов С.В. ознайомили профоргів академічних груп з походженням, метою, цілями та задачами профспілкової організації.

 

Під час обговорення було обрано склад профспілкової організації, який надалі буде активно працювати та тримати зв’язок між академічними групами та головуючим складом профспілкової організації. 

<< Назад до списку