Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

«Чисті руки – наше здоров'я»

15.10.2013

 

 

В давнину і в середні століття звичай, мити руки після прийому їжі, був широко поширений, тому що столові прилади в ужитку були відсутні. У вищому англійському суспільстві до 19 століття вважалося гарним тоном подавати після їжі одночасно з десертом « вази для ополіскування пальців».

 

На сьогоднішній день миття рук займає одне з провідних місць в нашій повсякденній гігієні. Ми миємо руки перед їжею , після відвідування туалету, після перебування в громадському транспорті , на вулиці і т.д.

 

Навіщо ми це робимо ?

 

Організація Об'єднаних Націй, а також її відділення - Дитячий фонд ЮНІСЕФ - у 2008 році оголосили 15 жовтня Всесвітнім днем ​​миття рук.

 

Щодня від діареї , яку називають «хворобою брудних рук» , помирають 5 тис. дітей. Ця хвороба знаходиться на третьому місці серед причин летальних випадків, особливо високий їх відсоток в Африці та Азії. Половини цих смертей можна було б уникнути, якби діти були привчені мити з милом руки перед їжею і після відвідування туалету.

Переважна частина заражень кишковими інфекціями відбувається побутовим шляхом - за допомогою брудних рук. Не дотримуючись правил особистої гігієни, хвора людина забрудненими руками переносить збудників кишкових інфекцій на предмети домашнього вжитку, дверні ручки, вимикачі, тощо.

Щорічно в акції «Чисті руки » беруть участь 120 мільйонів дітей з 80 країн світу. На думку експертів, «мильна гігієна », може врятувати до      50 % населення.

 

Сьогодні, як і раніше, гасла « Мийте руки перед їжею! » І «Чистота рук - запорука здоров'я! » актуальні.

 

Мета акції - пропагувати необхідність частого і правильного миття рук населенням земної кулі.

Рекомендується мити руки водою з милом протягом 40-60 сек. Якщо немає доступу до води і милу, слід застосовувати шкірні антисептики або спеціальні очищаючі серветки.

 

Так, 15 жовтня 2013 року студенти ветеринарного відділення групи В-32 ВП «Донецький технікум ЛНАУ» підтримали цю традицію й провели акцію «Чисті руки – наше здоров'я», в якій прийняли участь студенти та викладачі технікуму.

 

 

<< Назад до списку