Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

День Святого Валентина.

14.02.2014

                               

   Вітаємо з Днем святого Валентина!!!

 

                          

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більш ранніх часів? з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata.

 

У свята є і конкретний? Винуватець?  Християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його? Наполеонівських? планів? шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатів військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружитися.

 

Але закохуватися-то солдати від цього не стали менше. І на їх щастя знайшовся чоловік, який, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентин з римського міста Терни (Valentine of Terni).

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його  злочинну діяльність припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його? Твій Валентин ". Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Створення першої валентинки приписується Чарльзу, Герцогу Орлеанському (1415 рік), сидячому в цей час у в´язниці, в одиночній камері, який вирішив боротися з нудьгою шляхом писання любовних послань власній дружині. Проте найбільшого розквіту валентинки досягли у вісімнадцятому столітті.

Тепер під "валентинкою" розуміються вітальні листівкиу вигляді сердечок з найкращими побажаннями, освідченнями в коханні, пропозиціями руки і серця або просто жартами, які не підписують, і одержувач повинен сам здогадатися, від кого вони. Крім них люди дарують своїм коханим троянди (оскільки вважається, що вони символізують любов), цукерки-сердечка та інші предмети із зображеннями сердець, птахів і, звичайно, справедливо визнаного символу Дня Святого Валентина - маленького крилатого ангела Купідона.

 

Група Р-21 (куратор Грачікова Л.Ю.) проявили ініціативу і здивували своїми вітаннями та побажаннями студентів, викладачів та працівників технікуму зі святом  Святого Валентина. При вході в головний корпус технікуму студенти-ініціатори вишикувались в живий коридор і вручали всім чудові «Валентинки».

 

 

 

 

Студенти дарували посмішки, веселий настрій , найкращі побажання.

 

 

Нехай у Вашім серці завжди живе любов!

Людина, яка любить не пам’ятає зло.

Бажаю я Вам також, щоб Вас любили теж.

Без лестощів, всім серцем, відкрито і без меж!

Щасливого вам свята!

 

 

<< Назад до списку