Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Мистецтво керувати своїми емоціями

07.05.2014

 
 
Як навчитися керувати своїми емоціями?
 
 
Таке питання, напевно, час від часу виникає у кожної людини. Для того щоб знайти своє місце у світі, зуміти налагодити стосунки з іншими людьми, досягти успіху в житті, кожному необхідно зрозуміти, яким він є. Самопізнання дає змогу навчитися керувати своїми емоціями та вчинками. Людина саме тому стала інтелектуально розвиненою істотою, що в основному діє не під впливом інстинктів та почуттів, а регулює свою діяльність завдяки розуму. Для того, щоб навчитися керувати своїми емоціями  треба знати механізм їх виникнення та вміти розрізняти негативні та позитивні емоції.
 
Так, зі студентами групи В-11 психолог Саноян А.О. провела ситуативну виховну годину з мультимедійним супроводом на тему «Мистецтво керувати своїми емоціями», що мала на меті навчити підлітків володіти собою в стресових ситуаціях, розвивати здатність до самооцінки й самоаналізу, навички свідомо впливати на свій емоційний стан, створювати умови для формування моральних засад взаємовідношень між однолітками, виховувати культуру спілкування, толерантність. 
 
Студенти дізналися, що ефективність переборення стресу багато в чому залежить від психологічної готовності протистояти йому та від вміння керувати своїми емоціями в складних життєвих ситуаціях. Для попередження стресу та подолання наслідків стресових ситуацій допомагають методики саморегуляції.
 
 
Молодь на практиці під час виховної години ознайомилася з деякими методами саморегуляції, спробувала прийоми релаксації. Також студенти із зацікавленістю приймали участь у вправі «Малюнок групи», де виявили свої творчі здібності. Багато цікавих порад щодо повсякденного спілкування підлітки отримали з перегляду відео «Секрети спілкування», а також активно обговорювали моделі поведінки в різних життєвих ситуаціях. 
 
Наприкінці виховної години відчувався високий емоційний підйом від інформації, яку почули та побачили студенти.
У кінці заняття кожен отримав пам’ятку «Правила ефективного спілкування», де зазначалися практичні рекомендації як знайти підхід до кожної людини.
 
Є багато способів керування емоціями. Ось декілька порад: 
 
 - Замініть негативне мислення на більш конструктивні й продуктивні думки. Вправи! Регулярно займайтеся     фізичними вправами, навіть якщо вам не хочеться їх робити.
 
 - Їжте корисну їжу. Прагніть до збалансованої дієти! Намагайтеся зрозуміти ваші негативні емоції і речі, які їх викликають.
 
 - Навчіться розслаблятися: релаксація, медитації або прослуховування спокійної музики.
 
 
<< Назад до списку