Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Що таке День відкритих дверей

08.05.2014

 

Що таке День відкритих дверей

у ВП «Донецький технікум Луганського національного аграрного університету»?

 

Дні відкритих дверей - щорічні заходи у ВП «Донецький технікум Луганського національного аграрного університету», мета яких - залучити абітурієнтів у технікум, відповісти на всі їх питання відносно умов вступу до даного навчального закладу, напрямків навчання тощо.

Таку назву "День відкритих дверей" захід отримав тому, що зазвичай при вході в навчальні й лабораторні корпуси технікуму Вас черговий запитає до кого Ви прийшли, проінформує,  проведе до навчальної частини. А у День відкритих дверей до приміщення навчального закладу можуть ввійти усі бажаючі. Однак, бажаними гостями  є старшокласники та їх батьки. 

 

НАВІЩО НЕОБХІДНО ВІДВІДУВАТИ НАШ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД? 

 

Відвідування ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» може бути корисним для вирішення наступних завдань:

 

   1. Одержання інформації про навчальний заклад взагалі. 

 

Тобто, про те, що пропонує ринок освітніх послуг, і які варіанти можливі. Якщо Ви вже вибрали собі спеціальність, але не знаєте, де саме одержувати освіту – то поспішайте  17 квітня 2014 року до нашого навчального закладу.  Якщо мета Вашого відвідування - ознайомлювальна, то обов’язково звертайте увагуна деталі типу "документи, необхідні для вступу", та сконцентруйтеся  на тому, які спеціальності є в технікумійкуди влаштовуються працювати випускники. Звертайте увагу  на загальне враження від навчального закладу, на ставлення організаторів заходу, адміністрації.

 

2.   Перевірка враження від навчального закладу.

 

Припустимо, що Вам сподобався  наш технікум - і його опис у довіднику, і дзвінок у приймальну комісію Вас надихнув, і навіть сайт в Інтернеті демонструє серйозність ВНЗ і його високий рівень. У такому випадку, має сенс прийти на День відкритих дверейдля того, щоб поуважнішее придивитися до потенційного альма матер .Складіть таблицю, у яку впишіть умови вступу, де працюють випускники, значимістьзакладуй передбачувані витрати на навчання тощо.  Таблиця повинна бути максимально докладною, так що на Дні відкритих дверейкраще її взагалі не ховати й записувати все, що зустрічається на шляху. Увечері, після відвідування, заповніть графи "особисті враження" (як записали б у щоденнику враження відпрожитогоденя). Це допоможе потім відновити в пам'яті образ технікуму. До речі, дещо ми не можемо пояснити раціонально - але відчуваємо інтуїтивно. Так що, якщо вже відчуєте "що це те"  -  довіряйте своїйінтуїції.

 

3.   Одержання конкретної інформації про умови вступу.

 

Хоч Ви й вирішили вступити саме у ВП «Донецький технікум ЛНАУ»ще в 6 класі й знаєте про нього все - на День відкритих дверейвсе одно варто сходитиза новоюінформацією. Адже умови вступу (перелік вступних іспитів, дати й порядок їхнього проведення) можуть змінитися. Можуть з'явитися нові спеціальності.Щоб бути готовим до несподіванок, досконало запишіть інформацію, що стосується поточного року - і біжіть готуватисядо іспитів.

 

КОЛИ ПРИХОДИТИ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ?

 

У ВП «Донецький технікум Луганського НАУ»День відкритих дверей проходить 2 рази нарік (квітень - травень).  Практично завжди цей захід проходить у суботу: немає занять (тобто студентів), та й батьки з абітурієнтами не на роботі й не в школі.

 

ЩО НА ВАС ЧЕКАЄ НА ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ?

 

Перший етап Деня відкритих дверей проводиться в актовій залі. На сцені розташовуються столи, мікрофон. Присутні звичайно всі "шишки" – директор технікуму Рибак А.М., заступник директора знавчальної частини Потебенько В.В., заступник директора з виробничого навчання  Беспалов С.В., заступник директора з виховної роботи Смагарь Н.В., завідуюча ветеринарним відділенням Мурзинова Л.В., завідуюча технологічним відділенням Мала Р.І., відповідальний секретар приймальної комісії Костіна Н.А., викладачі тощо.

 

 

Вони розкажуть: про систему освіти, про правила прийому в даному навчальному році, про спеціальності. Покажуть презентацію,  відео про технікум -  скільки студентів навчається, скільки грошей витрачено цього року на придбання меблів і комп'ютерів, як добре влаштовуються випускники (і куди). Дадуть характеристику навчальній програмі (наприклад, скільки практик, чи є літня практика - така буває на спеціальностях галузі сільського господарства, чи є виробнича практика і де). По закінченні загальної частини пропонується задавати питання.

 

Ось що можна запитати:

§  Чи проходить державну атестацію Ваш технікум?

§  Який минулого рокубув конкурс?

§  Чи  є в технікумі гуртожиток і чи надається він мешканцям області?

§  Яку суму необхідно сплачувати за гуртожиток?

§  Чи надається гуртожиток на час вступних іспитів?

§  Який відсоток вступу абітурієнтів на бюджетні місця?

§  Чи можна подати документи на кілька спеціальностей?

§  Чи можливо навчання на двох відділеннях одночасно?

§  Яким чином враховуються результати зовнішнього тестування?

§ Чи  є  розподіл випускників технікуму на робочі місця?

§  З якими підприємствами співпрацює технікум в плані працевлаштування випускників?

§  Скільки студентів навчається на платній основі?

§  Чи можна в процесі навчання перевестися із платної форми навчання на безкоштовну?

§  Чи можливий перехід із спеціальності на спеціальність під час навчання?

§  Чи можна перевестися у ваш технікум з іншого ВНЗ?

§  Чи можна перевестися з денноїформи навчання на заочну?

§  Чи враховуються оцінки в атестаті?

§  Чи враховуються в технікумі результати вступних іспитів в інших ВНЗ?

§  Якщо абітурієнт не набрав потрібну кількість балів на денне відділення, чи потрібно повторно здавати іспити на заочне?

§  Які іноземні мови вивчають в технікумі?

§  Чи існують пільги демобілізованим з рядів армії?

§  Чи проводите Ви тестування на комп'ютерах?

§  Чи проходять навчання або практику студенти технікуму за кордоном, або їздять по обміном досвіду?

 

 Можна задати багато питань,але  краще  заздалегідь підготувати їх на окремому аркушій передати на сцену.

 

Консультації щодо умов прийому та організації вступних іспитів в технікум (більш докладні) здійснюються вже в приміщенні приймальної комісії. Однак, відповідальний секретар приймальної комісії  може вийти на сцену і розповісти про вступ до технікуму й відповісти на питання. Уважно записуйте всі дати й назви, тому що помилка в такій інформації не можлива.

 

Потім абітурієнтів і їх батьків запрошують на знайомство з матеріальною базою технікуму. Вас чекають стендова інформація й виступи викладачів, які цікаво розповідають про спеціальність. Вам розкажуть про пріоритетні напрямки досліджень, про новітні досягнення й останні розробки, а також покажуть значний список випускників, що працюють у престижних організаціях.

Про бібліотеку, тренажерну, спортивну залу можна  нагадати завідуючим відділенням, щоб не забули Вас ознайомити. Але пам'ятайте, що співробітники, на відміну від абітурієнтів й їх мам, носять на грудях бейджики - візитки із вказівкою ПІБ й посади їх власника.

     

 

ЩО ВЗЯТИ ІЗ СОБОЮ НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ?

 

Крім ручки й блокнота (замість товстого зошита зручно використати невелику записну книжку, планшет-  вонимобільніші) та фотоапарат і не забудьте взяти  гарний настрій.

До речі, якщо День відкритих дверей у технікумі проводиться в той час, в який друзі не можуть завітати до навчального закладу, можете їм допомогти записуючи інформацію "для іншого". Ви будете більш  обізнані, що в кінцевому підсумку принесе користь і Вам. Успіху!

 

Місце розташування навчального закладу?

Буває так, що навчальна частина  закладу знаходиться в пафосній будівлі, а заняття студентам проводять в тісних аудиторіях де-небудь на околиці міста. Не полінуйтеся відразу ж з‘ясувати в приймальній комісії, де розташована навчальна частина технікуму, де гуртожитки і де ви будите  навчатися.

 

Матеріально-технічна базанашого навчального закладу.

Довідайтеся в приймальній комісії про технічне оснащення навчальних аудиторій і кабінетів. З’ясуєте, чи є в технікумі клініка, лабораторії, спортзали, як обладнана бібліотекаі т.д. Доречі, на все це теж краще поглянути на власні очі.

 

 

Студентське життя в технікумі.

Познайомтеся із студентами, які навчаються в технікумі  — вони дадуть своїй альма-матер найбільш об’єктивну характеристику. Запитаєте, чи є у технікумі спортивні секції, танцювальні гуртки, студентський профком,  яке життя студентів у гуртожитках тощо. Перевірте, наявність цих на перший погляд не важливих речей, які означють як керівництво  турбуються про те, щоб навчання було для молоді не тільки корисним, але і цікавим.

 

Наявність ліцензії і акредитації технікуму.

Запам'ятаєте, ліцензії і акредитації повинні бути у всіх без виключення вузів — як державних, так і приватних. Ліцензія дає право навчальному закладу здійснювати прийом на ту або іншу спеціальність. Свідоцтво про акредитацію підтверджує, що технікум має право видавати дипломи державного зразку.

 

Чекаємо на зустріч!

 

<< Назад до списку