Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

День вишиванки 2020 – День Родоводу

19.05.2020

У культурі кожногонароду є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка –своєрідний унікальний код українського етносу із зашифрованими оберегами, символами та знаками. День вишиванки – відносно нове свято, покликанесприянню єдності йкультурного відродження всього українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість осмислитиі зрозуміти, що насправді важливо – турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного. Пропонуємо кожному громадянинуприсвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Бо кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає наша держава Україна.

У цей нелегкий періодкожному з нас особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Тому цьогоріч закликаємо одягнути вишиванки іприєднатися до проведення відеочеленжу «Вишиванка – код української нації».

Пропонуємо всім, хто шанує народні традиції, хто любить Україну і її символ – українську вишиванку, взяти участь у наступних заходах:

  - онлайн-флешмоб «Одягни вишиванку»;

  - челендж «Поетична вишиванка»;

  - онлайн-фотовиставка «Моя вишивана спадщина» (фото аутентичної вишивки);

-перегляд фільму Олександра Ткачука «Спадок нації»https://www.youtube.com/watch?v=UD5YFvzenes.

Платформи для проведення відеочеленджу: офіційний сайт та соціальні мережі (Instagram, Facebook) закладу освіти.

 

 

 

<< Назад до списку