анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

«Афективна суїцидальна поведінка. Про заходи профілактики серед підлітків».

09.04.2015

   У процесі роботи з викладачами була проведена бесіда. Розглянули такі питання як: поняття суїциду, як виявити наміри підлітків до його скоєння та засоби профілактики як його запобігти.

  Психологи розглядають суїцид як реакцію тиску на особистість. В той час соціологи вважають, що самогубство – це барометр соціальної напруги. Однак і ті та інші згодні, що самогубство можливе якщо в людині виникає почуття відсутності щодо гідного існування. Разом з цим не існує якоїсь однієї причини, через яку людина лишає себе життя.

   Діагностика предсуїцидального синдрому має важливе профілактичне значення. Людина, котра знаходиться у предсуїцидальному періоді, потребує надання індивідуальної, групової та сімейної психотерапії.

   Велике значення має аналіз факторів, котрі утримують дитину від самогубства. Вивчення проблеми суїциду серед молоді показує, що в цілому підлітки вирішували скоїти самогубство з ціллю спрямувати на себе увагу батьків, педагогів, щодо своїх проблем. Таким страшним чином вони намагаються боротися з жорстокістю, нечесністю та байдужістю дорослих.   

    Отже бережіть своїх ближніх!

практичний психолог Давиденко Альона Василівна

<< Назад до списку