анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

ЗАХИСТ СТУДЕНТСЬКИХ ПРОЕКТІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ВЛАСНОГО МОВЛЕННЯ

06.05.2015

Завжди мова й думка йдуть у парі. Культура мовлення – це духовне обличчя людини. Недаремно мудрий філософ Сократ сказав: «Заговори, щоб я тебе побачив».

Формування культури мовлення – одне з нагальних питань сьогодення. Це не лише філологічна, а й соціальна проблема: вона в той чи інший спосіб пов’язана з найрізноманітнішими видами комунікації.

Метою проектної діяльності студентів було поширювати знання про «жаргон», «сленг», удосконалювати вміння й навички створювати усне висловлювання та виголошувати його, добираючи мовні засоби залежно від мети спілкування й адресата мовлення; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, логічне й критичне мислення, усне мовлення, творчі здібності; виховувати в молоді повагу до рідної мови.

На заняттях обговорювались актуальні проблеми  культури  мовлення студентів. «Спілкування – це єдина розкіш, що гідна людини», – зауважив французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері. Тож виникає питання: «Чому ж молодь ставиться до цієї розкоші так недбало?».

Студенти із зацікавленістю спостерігали за результатами пошуково-дослідницької роботи під керівництвом викладачів української мова Кірпо Н.В. та Саноян А.О. Цікаві презентації, захоплюючі доповіді, міні-словники сленгізмів локального вживання свідчили про уміння планувати власне дослідження, інтерес до дисципліни, що вивчають, творче мислення, ІКТ-компетентності.

«Спочатку було СЛОВО…» – знайомі рядки зі Святого Письма змушують ще раз замислитися над важливістю слова в повсякденному житті, вдуматися в сутність буденних фраз.

 

Вдосконалюйте власне мовлення щодня!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку