Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Міжнародний День рідної мови

22.02.2021

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.   Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної національності на нашій планеті.

В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді воно стало ще одним днем вшанування рідної мови в освітніх закладах, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася студентська спільнота Відокремленого структурного підрозділу «Донецький фаховий коледж ЛНАУ». 22 лютого у нашому закладі  відбулися проекти  під гаслом  «Відчуй смак української мови!». Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів:

- відеоподорож «Виникнення державної мови»;

- конкурс мультимедійних проектів «Живи, прекрасна наша мова!»;

- мовознавча інтерактивна гра «У світі цікавих слів і висловів»;

- інформаційно-пізнавальні п’ятихвилинки «Пиши правильно! Читай правильно!»;

- виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова».

Студенти коледжу підготували презентації про особливості  рідної мови, плакати та повідомлення. Учасники залюбки взяли участь в мовознавчій грі та конкурсах. З почуттям гордості лунали слова звернення молоді до української мови. Усі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу й багатство української мови.

Любіть і поважайте свою рідну мову!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку