Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Чистий четвер

29.04.2021

29 квітня за три дні до Великодня відзначається Чистий четверг- важливий день Страсного тижня перед Великоднем. Він присвячений останнім дням життя Ісуса на землі. У цей день важливу роль відіграють обряди очищення - як тілесного, так і духовного.

 

Що потрібно зробити в Чистий четвер?

 

З ранку в цей день заведено сходити на церковну службу і причаститися. Причащатися потрібно натщесерце. Цього року прослухати богослужіння рекомендується онлайн. На вечірній службі читають дванадцять уривків з Біблії про передсмертні дні Христа. З церкви додому приносять запалену свічку.

 

У народі склалася традиція очисних купань в цей день. Купатися прийнято до світанку або відразу після пробудження. У воду для купання кладуть срібну ложку або монету. Під час купань вимовляють молитву до Бога і просять вибачення за скоєні гріхи.

 

Крім очищення тіла також проводиться прибирання житла. А для студента рідний дім – коледж!

 

 

Юнаки та дівчата відгукнулися на пропозицію  почистити та побілити вапном бордюри.  Всі працювали завзято і дружньо, адже, так приємно, коли довкілля сяє чистотою і охайністю.

 

      

 

 

Саме так ми можемо продемонструвати, що коледж – наш спільний дім і ми всі повинні докладати зусиль, щоб він був гарним та затишним!

 

<< Назад до списку