анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Тварини нашого господарства

15.07.2015

    

     Донецький технікум Луганського НАУ сільськогосподарського напряму. Студенти-аграрії, вивчаючи більшість дисциплін, стикаються з практичним навчанням, яке потребує навичок, понять. Як то кажуть: «пощупати», понюхати і скуштувати на смак. Саме для цього на базі нашого технікуму існує фермерське господарство, яке є улюбленим місцем студентів, де вони мають змогу закріпити і поглибити знання, прищепити необхідні вміння і навички зі спеціальності, проявити організаторські здібності в колективі та набути конкретних умінь з обслуговування тварин.

     Головними героями виступають усі хто «мукає», «бекає», «хрюкає», «гавкає», «воркує», «ірже». Ми із задоволенням познайомимо Вас, любі друзі, хто не байдужий до тварин і тим кому, це цікаво знати з  головними героями ферми  – тваринами учбового господарства нашого закладу.

 

 

Корови

 

 

 

 

 

 

 

       Скотарство - це провідна галузь тваринництва, завжди вважалося не тільки у нас, але і в багатьох країнах світу. Скотарство ділиться на молочне, комбіновано-молочне і спеціалізоване м'ясне. Потрібно знати, що з себе уявляє велика рогата худоба з точки зору біологічного і сільськогосподарського використання. Головна годувальниця  людства.Так хто ж вона, корова?  Корова парнокопитна, травоїдна тварина. По структурі стада - це процентне співвідношення статевих і вікових груп тварин у господарстві у нас виділяються такі групи:

бик виробник; корови; нетелі; телиці і бички старше 1 року; телиці і бички до 1 року.

 

 

 

 

 

 

     Ознайомлення з виробничими процесами на господарстві великої рогатої худоби розпочинається  з інструктажу техніки безпеки. Студенти дізнаються про молочнотоварну ферму великої рогатої худоби. Аналізують кормову базу, вчаться організовувати використання пасовищ і зеленого конвеєра. Вивчають породи корів, їх коротку характеристику. Ознайомлюються з технологією вирощування телят. Виконують роботи з годівлі і догляду за тваринами, підтримують санітарний стан приміщень.

 

 

Свині

 

 

     Свина́рство, галузь   тваринництва — розведення свиней для одержання м яса і сала, а також шкіри і щетини.

 

 

 

 

 

 

      Сало здавна користувалося в українcькому народі особливою популярністю, навітьнабуло дещо культового значення. Йому віддавали перевагу, навіть не підозрюючи, що воно містить багато корисних речовин. Сало і сьогодні є надзвичайно популярним. Як в народі кажуть: «Як би мені паном бути, то я б сало їв і салом закусював».

 

 

 

     Існує велика кількість порід свиней, які поділяються за напрямком. У нашому свинарнику утримуються породи свиней: ландрас, велика біла,  яких студенти використовують, як живі об’єкти для виконання навчальних завдань та програм практик.

 

 

]

 

 

 

Коні

 

 

 

 

     Коня́рство — галузь тваринництва, яка займається розведенням та використовуванням коней.Коні — це унікальні тварини. Вони володіють цілющою силою, здатні впливати на психіку людини, мають неймовірну граціозність, захоплюючи кожного.  Коні дуже цікаві, сильні, досконалі тварини. Серед наших тварин улюбленицею є «Зірочка». Студенти доглядаючи за твариною вчаться проводити різні маніпуляції: розчистку копит, складання раціонів для годівлі, обробку від паразитів.

 

 

 

 

Вівці

 

 

 

     Це тварини в давнину були одомашнені людиною, в основному завдяки своїм різноманітним корисним якостям. Вони дають таку цінну продукцію як вовна, овчина, смужки, овечі шкури та високопоживні продукти, що користуються великим попитом у населення – м'ясо, жир, молоко.

     У нашому господарстві утримують овець романівської і цигайської породи. Студенти проводять засвоєння техніки стриження овець і вчаться сортувати вовна.

 

 

 

Кози

 

 

 

     Козівництвомає давню історію, сучасні здобутки і тенденції розвитку в культурі сільськогосподарського виробництва світу, що зумовлено значною цінністю продукції кіз. Основна продукція козівництва — це пух, вовна (мохер), молоко, м’ясо і шкури.

     Козяче молоко характеризується цілющими й бактерицидними властивостями і належить до дієтичних та лікувальних продуктів харчування. М’ясо кіз нагадує високоякісну баранину, а жир (лій) має лікувальну властивість.

 

 

 

     Кози мають перевагу над усіма сільськогосподарськими тваринами через пристосувальні властивості: вони несприйнятливі до багатьох інфекційних  та паразитарних захворювань.Цих тварин можна розводити в будь-яких природно-кліматичних зонах, навіть в екстремальних умовах.

      Наші кози для різновиду тварин на фермі.

 

 

 

Кролі

 

 

 

 

     Кролівництво – одна з перспективних галузей м’ясного тваринництва. М'ясо кролів має велике значення, як дієтичний продукт харчування людей.

 

 

 

 

     На фермі нашого закладу утримують такі породи: білий велетень, метелик.

 

Голуби

 

 

 

     Дуже чудові птиці – голуби, символ миру, любові та щастя. При усьому його божестві, голуби на рівні з другою домашньою птицею можуть утримуватися на подвір’ї не тільки, як для вирощування м’яса, а і для естетичної насолоди. В наш час у світі існує більше 800 порід голубів відрізняючись між собою формою, розміром, кольором та льотними здібностями. Голуби умовно поділяються на чотири основні групи: спортивні голуби (поштові), декоративні, льотні та м’ясні. Кожний голубезнавець повинен знати особливості анатомії голубів, їх фізіологічні данні. А як ще можна добитися успіху в розведенні птиці?

 

 

 

     Цікавим фактом  із життя птиці є те, що вона адаптується до t повітря в 100°С, тому вона може жити в різних країнах та континентах.

     Голуби мають здібності повертатися до своєї домівки за 2000 км, ці унікальні якості закладені в них генетично.

 

 

     Ще голуби вважаються самими відданими подружніми парами протягом усього життя, голуб та голубка вирощують та вигодовують своїх пташенят разом.

     Голуби чутливі і віддані птахи, відчуваючи піклування та любов вони довше живуть та відповідають взаємністю господарям.

 

 

 

     І на сам кінець залишились тварини, які привносять у оселю затишок і повноцінність життя.  Кіт «Пушок» та чотирилапі охоронці: найкраща захисниця і господиня ферми німецька вівчарка  Айка та дворняги Лада і Бобік.  Які не тільки охороняють, але й дарують відданість і дружелюбність.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Викладачі  навчального закладу використовують учбову базу господарства для відпрацювання навичок  вирішення та засвоєння завдань навчальної практики, виробничо-ситуаційних задач, виховання суспільно-корисної праці професійних якостей молодого фахівця, передачі любові до тварин та обраної професії.

     Ось і промайнув екскурс по нашому господарству. Фотосесія проходила з легкістю і задоволенням. Тварини позували, як справжні моделі, щоб вам сподобатись.

Дякуємо за увагу!

<< Назад до списку