анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Вишиті мрії

16.10.2015

Вишиванка… Шматочок тканини, за допомогою нитки та голки та ще ніжних рук, перетворений на цілий Всесвіт зі своїм власним таємним життям. Тепер проводяться багато досліджень з метою визначення і повернення у свідомість людей того справжнього закодованого в вишитих знаках змісту, через який до нас промовляють наші пращури. Можливо, відкривши до кінця їх значення, українці зможуть зрозуміти сенс свого буття, згадати своє минуле, чи ж навіть побачити своє майбутнє.

По великих містах східного регіону стартує проект «Вишиті мрії». Максим Потарчук і його команда люб’язно запросили студентів нашого технікуму прийняти участь у м. Костянтинівка, пройти мастерклас з вишивання хрестиком. Студентки III курсу Колеснікова Олена, Борисенко Ганна і Мелконян Крістіна навчилися вишивати орнамент подушечки для голок. Чи знаєте ви, що хрест - одна із найпоширеніших технік в українській вишивці? Хоча вишивати хрестиком почали в Україні значно пізніше, ніж іншими лічильними техніками, ця техніка стала однією із найулюбленіших. Техніка „хрестик" доступна в освоєнні, узори для вишивання нею легко перезнімати і замальовувати.

У різних регіонах України ця техніка має свої особливості кольорової гами, композиції розміщення на виробах. Для східних областей характернішим є вишивання хрестиком червоними і чорними нитками або червоними і синіми. На Заході України вишивки хрестиком часто багатоколірні. Вишивають там здебільшого чорними нитками у поєднанні з нитками зеленого, коричневого, жовтогарячого, вишневого кольору. Хрестиком вишивають по тканині, відлічуючи її нитки, або по канві.

Нашим дівчатам сподобалась сумісна праця. Як добре, що в наш час залишилися  люди , яким не байдужа історія української культури.  

 

 

<< Назад до списку