анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Святкові заходи до Дня української писемності та мови.

22.11.2015

Єдиний скарб у тебе –рідна мова,

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П.Куліш

 

             9 листопада, у день Преподобного Нестора Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах. Цікаво та змістовно пройшов у ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» тиждень української писемності та мови.

          Святкові заходи розпочалися з інформаційного вісника, який провели студентки групи В-11 Кобець О. та Захарова Ю. Дівчата привітали всіх зі святом і повідомили про виникнення письма, вказали на діяльність братів-просвітителів Кирила та Мефодія.

          Студенти І курсу приєдналися до акції написання Всеукраїнського диктанту національної єдності та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще –продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків. 

          12 листопада 2015року викладачі української мови та літератури Кірпо Н.В. та Саноян А.О. провели усний журнал з п’яти сторінок: «Від кирилиці до Кобзаря», «Ну що б, здавалося, слова…», вікторина «Чи знаєш ти рідну мову», «Конкурс на знання прислів’їв та приказок про мову», «Ще раз про мову...». Метою заходу було ознайомити студентів з виникненням писемності; показати красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості; розвивати почуття національної гідності; виховувати потребу зберігати, як святиню, все те, що пов’язує нас із рідною землею; любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова. 

           Під час свята лунали пісні про мову і Україну. Захід супроводжувався переглядом цікавих мультимедійних презентацій; звучали дотепні гуморески у виконанні студентки групи В-11 Калініної Т. Першокурсники декламували поезії, тим самим сприяли усвідомленню значення рідної мови для людини. Цей захід сприяв прищепленню учням шанобливого ставлення до рідного слова, адже воно відмикає людські серця, виховував прагнення передати нащадкам наш скарб –українську мову. Тиждень завершив конкурс декламаторів української поезії видатних авторів В.Сосюри, В.Самійленка, С.Воробкевича, М.Рильського.

 

            Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків. Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, але може на краще  поміняти саму себе.. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку