день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Поезія – це свято, як любов!

30.03.2016

Поезія – це свято, як любов!

Поезія –це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти.І чим частіше –тим краще.Тоді людина буде духовно вищою і красивішою. 

Всесвітній день поезії –свято, яке відзначається щороку 21 березня. Дату святкування встановлено делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура закликав усі держави, громадські організації та асоціації в цей день віддати належне поезії та замислитись про ту фундаментальну роль, яку вона відіграє в діалозі між культурами –в діалозі, який є гарантом миру.

В Україні свято Всесвітній день поезії уперше з'явилося у 2004 року.

З нагоди цієї дати у ВП «Донецький технікум ЛНАУ» викладачами  Кірпо Н.В., Саноян А.О. та Клочковською О.М. була проведена літературно-музична композиція «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Метою заходу було донести до молоді чарівний світ поезій про кохання; удосконалювати навички виразного читання творів різних жанрів, розвивати творче мислення; виховувати найкращі людські риси та культуру почуттів.Викладачі вдало поєднали кращі здобутки української, російської та англійської літератури. Чарівні поезії  Л.Українки, П.Тичини, М.Рильського, В.Сосюри, Л.Костенко, О.Блока, С.Єсеніна, Г.Аполлінера, Д.Байрона сповнені глибокого змісту, сильних, високих почуттів та переживань лунали з вуст звичайних студентів. Прозвучали пісні на вірші І. Франка «Чого являєшся мені у сні?», насловаВ.Серова тамузику О.Харитонова«Як у нас на Україні».Присутніх вразила  гра студентів, які показали свої декламаторські та акторські здібності в інсценізації уривку з п’єси  В.Шекспіра «Ромео і Джульєтта» мовою оригіналу.

Під час заходу першокурсники активно брали участь в інтерактивних конкурсах «На вічнім шляху до Шевченка» та поетична лотерея. До уваги гостей свята була представлена музопоезія  на слова Т.Г.Шевченка «Садок вишневий коло хати».Година поетичного спілкуванняпідсилювалась музичним супроводом творів відомих світових композиторів. У залі панувала духовна та щира атмосфера. Присутні мали унікальну можливість побути з думками поета наодинці, відкрити для себе його внутрішній світ та настрій.

Усімстудентам, хто брав активну участь у святкуванні,висловлюємо  велику подяку.Бажаємо Вам добра людського,  здоров’я міцного, поетичного натхнення, щастя без ліку та довгого віку!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку