анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Успішна комунікація – запорука професійного зростання майбутніх фахівців

17.04.2016

Успішна комунікація – запорука професійного зростання майбутніх фахівців

Мова людини є досить чітким показником як освіти, так і вихованості.Розвиток власного мовлення є важливим етапом загального формування інтелігентної особистості.

У ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» викладачі філологи     Саноян А.О. та Кірпо Н.В. приділяють належну увагу формуванню мовленнєвої культури студентів як на заняттях, так і під час повсякденного спілкування.

Так, в рамках квітневих наукових читань відбулася презентація студентського проекту вдосконалення власного мовлення, який мав на меті проведення діагностичної роботи мовлення з погляду його культури, загальної грамотності, стилістичної диференціації; проектування змісту, форм і методів удосконалення мовної та мовленнєвої компетенції студента.

Саноян А.О.наголосила, що від того, як людина володіє мовою, залежить духовне багатство особистостіта можливості її професійного зростання.На сьогодні, на жаль, не можна сказати, що молоде покоління володіє зразковим мовленням. Тому екологія мови – доволі актуальна проблема. Формування культури мовлення – одне з нагальних питань сьогодення. Це не лише філологічна, а й соціальна проблема: вона в той чи інший спосіб пов’язана з найрізноманітнішими видами комунікації.

На першому етапі підготовки сформувалося чотири проектні групи, об’єднані виконанням конкретних завдань: історики, соціологи, журналісти та дослідники. Представники груп презентували власні продукти мовленнєвого проекту: презентації, доповіді, соціологічні дослідження, міні-словники, завдяки чому проявили свою безмежну творчість. Ними були досліджені та висвітлені наступні питання: «Шляхи вдосконалення власного мовлення», «Особливості вживання і словоскладання абревіатур, їх правильна вимова», «Правопис апострофа»,«Загальне поняття про культуру мовлення»«Розділові знаки у складносурядних реченнях»та багато інших цікавинок. Також був представлений спеціальний відеоролік, якийрозкривпричини вживання молоддю сленгу.

Завдяки використанню інноваційних та інтерактивних методів мета,поставлена перед студентами,була досягнута. Студентизробили висновок, що прищепити культуру мовлення – непросте завдання, а використання сленгу не сприяє формуванню кращих рис і якостей. Безумовно, ЗМІ, інтернет і знайомі з різних соціальних верств впливають на мовумолоді. І все ж таки необхідно зробити все залежне від нас, щоб збагатити і розширити словниковий запас, свідомо орієнтувати себе на оволодіння літературною мовою.

Викладчізакликалимолодь берегти, плекати мову, бо добре відомо, що чим багатший словниковий запас людини, тим краще її мовленнєвий розвиток. Сьогодні ми повинні збагнути про необхідність опанування всіма таємницями рідної мови й по-справжньому захопитися мистецтвом слова!

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку