день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ – КРОСОВИЙ БІГ

19.04.2016

    Кросовий біг (скорочено просто крос) – це біг у прискореному темпі, веселій пробіжці (не спринт і навіть не змагальний темп бігу, а набагато спокійніше) по пересіченій місцевості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Кросовий біг застосовується для подальшого поліпшення свого фізичного, фізіологічного та морального стану, для пробіжок в лоні природи. Кроси добре проводити, коли ви втомилися психологічно від повсякденних тренувань або роботи.

         Біг по пересіченій місцевості (особливо в лісі) добре знімає стреси, моральну втому, поганий настрій і т. д. Якщо Вам набрид просто біг по рівній доріжці, то вам неодмінно треба зайнятися кросовим бігом. Після кросу, як і після темпового бігу збільшується вміст у крові глюкози і неестерифікованих жирних кислот. Це означає, що кросовий біг сприяє мобілізації як вуглеводів, так і ліпідів для забезпечення енергоресурсами. Крос як будь-який біг з хорошим навантаженням активно залучає наші жирові запаси, тобто добре впливає на зниження зайвої ваги. Бігайте кроси і ви будете стрункими, як кипарис. Кросовий біг (особливо в сосновому або ялиновому лісі) чудово провітрює легені. Вашу серцево-судинну систему, печінку, нирки та інші застійні явища у ваших органах. Під час Кросу зміцнюються м'язи ніг, рук, серця, діафрагми, грудної клітки, підвищується кровообіг у всіх органах, ваші клітини починають швидше омолоджуватися.

      Крос по своїй навантаженні вище звичайного темпового бігу, так постійна зміна рельєфу місцевості змушує працювати бігуна більш затратно, організм вводити додаткові резерви вуглеводів і жирів. Однак, при всьому цьому кросовий біг переноситься легше, ніж просто темпової біг завдяки постійній зміні навантаження і зорових декорацій. Під впливом кросу, як і будь-якого навантажувального бігу відбуваються функціональні адаптаційні зміни в органах і системах бігуна. Ваш організм активно реагує на отриману в кросі навантаження і намагається пристосувати всі свої системи так, щоб наступна аналогічна навантаження переносилася б легше і за витратами і самопочуттю, тобто з меншою психологічної та фізичної навантаженням для вас. Власне в цьому і полягає весь сенс тренувань, щоб від тренування до тренування ставати все витривалішими, сильніше і швидше.

      Кросовий біг хороший тим, що може, як і будь-який біг використовуватися і взимку і влітку, по лісі осінньому і весняному, по стежці земляний, і по стежці сніжній. Не забудьте після закінчення кросу виконати кілька дихальних та інших вправ, щоб відновити дихання, потягнути і розслабити свої м'язи після навантаження.

      Вдалої вам мальовничої пробіжки!

<< Назад до списку