день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

20.05.2016

Вишиванка – генетичний код українського народу

 

 

             Україна – край смутку і краси, радості і печалі, розкішний вінок рути і барвінку, над яким сяють ясні зорі. Україна – це милозвучна рідна мова, вишитий рушник і задушевна лірична пісня. У нашого українського народу є давня народна традиція – від покоління до покоління передавати сімейні обереги, сімейні реліквії як пам'ять, як символ невмирущості родоводу.

           Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту мого народу. Численні орнаментальні зображення тварин, птахів, квітів стверджують, що наші предки обожнювали, опоетизовували природу не лише у фольклорі, а й у декоративному мистецтві. Сучасники ж черпають із душі народної криниці образи для своїх творів. А.Малишко, В.Сосюра, М.Сингаївський у своїх поезіях, що стали народними піснями, оспівують і сюжетне вирішення українського рушника (“І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю…”), і значення колориту (“Червоне-то любов, а чорне то журба…”), і відношення нащадків до рукотворних скарбів (“Рушники – то моєї матусі роки”).

           В Україні вишивка здавна була неодмінним атрибутом народного побуту, святкових обрядів, як традиційна окраса селянського житла та одягу. Нею прикрашали рушники, сорочки, чоловічі пояси, жіночі фартухи та спідниці. Майстрині прагнули передати красу природи, її буйне цвітіння, відтворювали свої думки і почуття, надії і сподівання. Тому є вишивки радісні та веселі, в яких барви бринять, як жартівлива співаночка, а є сумні і замріяні. Кожен район України має свої кольорові гами, які народні майстрині вправно відтворюють на полотні рушника чи сорочки. Українську сорочку можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні чи з веселим танком, який звеселить серце і душу кожного.

          На даний час День вишиванки – свято національної єдності. Воно вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, – українці єдині, а отже, незборимі. Вишиванку одягнули у кожному обласному центрі, багатьох містах, містечках та селах. Більше того, цього року вишиванку одягнула і наша діаспора по всьому світу – в Польщі, Румунії, Німеччині, Іспанії, Італії, Швейцарії, Канаді, США. У вишиванках нині і ті, хто солідарний з Україною та висловлює нашій країні підтримку.

 

 

 

        У місті Красногорівка, де знаходиться наш технікум 19 травня пройшло велике свято, в якому студенти, викладачі та працівники приймали активну участь.

      На конкурсі вишитих робіт переможницею стала студентка ІІ-го курсу «Технологічного відділення» - Смірнова Анастасія, яка представила дуже багато цікавих та професійно вишитих робіт. За перемогу, від волонтерів міста Київа, Анастасія отримала вишиванку.

       Також, прекрасні роботи представила наша працівниця – секретар-друкарниця Бондарчук Олена В’ячеславівна.

           Дівчата справжні чарівниці-майстрині з золотими руками і творчим серцем. Бажаємо їм творчої наснаги і багато приємних вечорів за улюбленою справою!

            Студентка "Ветеринарного відділення" - Капліна Оксана оформила красиву велику листівку нашій Батьківщині - "Моя країна - Україна!"

         Також, наші голосисті «співунї» побажали усьому місту та країні «Сто відсотків щастя».

          Виставка-презентація нашого навчального закладу, як завжди, була на достойному, високому рівні.

        Студенти відвідали майстер-класи: з розпису писанок, намотування «мотанок», виробу аксесуарів та аквагриму.

              Свято пройшло весело та колоритно!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 


 


 


 


 

 

<< Назад до списку