день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

День слов'янської писемності й культури

27.05.2016

День слов'янської писемності й культури  відзначаєтьсяу кінці травня,  коли вшановують святих рівноапостольських братів  Кирила та Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг з грецької мови на слов'янську.Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян.

Слов’янська писемність була створена у IX сторіччі, близько 862 року. Нова абетка отримала назву «кирилиця» за ім’ям старшого з братів. Із прийняттям християнства на світовій арені з’явилась нова мова, яка об’єднала слов’ян на значній території. Двадцятирічна просвітня діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення.

З 1953 року 24 травня почали святкувати як день слов’янської писемності й культури спочатку в Болгарії, а потім і в інших слов’янських країнах.

У ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» з 23 по 27 травня пройшли заходи, присвячені Дню слов’янської писемності та культури. Молодьзнову звернулась обличчям до джерел нашої духовності, до одвічних цінностей культури. Для студентів І курсів були організовані заочні мандрівки «Шляхи розвитку слов'янської писемності та культури», усні журнали «Творці слов'янського письма», «Сторінками слов’янської писемності», конкурс плакатів «Історія виникнення письма». Студентам ІІ курсу було запропоновано написати диктанти пізнавального характеру до Дня слов’янської писемності.

День слов’янської писемності і культури нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов планети!

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку