день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Волонтерський культурно-освітній проект "Жовтий автобус"

27.10.2016

    Цього літа під Одесою стартував кінематографічний «Літній табір Миру» для обдарованих дітей з прифронтових міст Донецької та Луганської областей. Ініціатори та організатори Літнього кінотабору – волонтерський культурно-освітній проект «Жовтий автобус» та ГО «Новий Донбас».

     Учасниками кінотабору стали 44 школярі, віком від 10 до 16 років. Їх відібрали у творчому конкурсі, що організували кіномитці «Жовтого автобусу» в Мар’їнці, Красногорівці та команда ГО «Новий Донбас» в Станиці Луганській у травні цього року.

    «Кінематографічний табір Миру – це унікальна можливість для талановитих дітей, які живуть та навчаються у зоні бойових дій, вийти за межі свого світу, трансформованого війною, розкрити творчий потенціал, повірити у власні здібності, зробити перші впевнені кроки на шляху до майбутньої професії. Мета – створити всі необхідні для цього умови, сформувати навколо дітей безпечне творчо-інформаційне поле», — зазначає кінооператор Ярослав Пілунський, ініціатор та керівник проекту «Жовтий автобус».

    Протягом двох тижнів у «Літньому таборі Миру» висококваліфіковані спеціалісти з кіновиробництва провели для школярів серію майстер-класів з основних кінопрофесій: режисура, акторська та операторська майстерність, грим, костюм, монтаж. Зокрема, секретами своєї професії з дітьми ділились режисери Алан Бадоєв, Тамара Карпінська, Лариса Артюгіна, кінооператор Ярослав Пілунський, актори Остап Ступка та Джамала. Після цього діти зняли власні фільми на професійному обладнанні під кураторством зірок українського кіно.

     «Літній кінотабір миру для дітей, які постраждали від війни, — це наша цеглинка в новому домі під назвою «Україна», — додає Лариса Артюгіна, керівник ГО «Новий Донбас».

    Фільм, створений дітьми у «Літньому кінотаборі Миру», презентують у Києві, у прифронтових містах Донецької та Луганської областей, а також – на міжнародних кінофестивалях.

    «Жовтий автобус» — волонтерський культурно-освітній проект, який має за мету патріотичне виховання молоді, налагодження взаємодії між дітьми з мирних територій та з прифронтових зон, професійна орієнтація школярів та організація творчого розвитку для дітей мовою кіносюжетів. Команда «Жовтого автобусу» — це професіонали у галузі кіно, театру, музики, образотворчого мистецтва та інших творчих професій.

     ГО «Новий Донбас» — громадська неурядова організація, місія якої — консолідація громадянського суспільства України на основі цінностей європейської цивилізації та всебічна підтримка людей, які постраждали від війни на сході України. Головна мета — налагодження діалогу між мешканцями сходу та заходу.

   Інформація взята з сайту проекту "Жовтий автобус"

 

   Цього місяця на базі ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» відбулася творча зустріч з юнаками і дівчатами міста Красногорівка та творчою група волонтерського культурно-освітнього проекту «Жовтий автобус». Організатори проекту презентували фільм, створений дітьми у «Літньому кінотаборі Миру», а команда ГО «Новий Донбас» провела майстер-клас з журналістики. У технікумі яблуку ніде було впасти. Зі справжніми кіномитцями та професійними журналістами,  які розкривають секрети своєї професії не кожного дня можна поспілкуватись. А коли дивишся фільм за участю знайомих облич та у титрах прізвища юних красногорівців це бавить та зацікавлює.  

      Молодь у якої є хист до журналістики була задіяна до випуску нової газети «Жовтий автобус». Сподіваємось у майбутньому побачити статті наших студентів.

    Шановні, студенти нашого вузу!

   Якщо вам є що сказати, а точніше написати у газету звертайтесь до заступника директора з виховної роботи.

 

 

 

 


 

 

 


Заступник директора з виховної роботи

 

 

 

 

 

<< Назад до списку