день анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

«Жива душа поезії Т.Г.Шевченка»

16.03.2017

Свою Україну любіть,

      Любіть її... во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть

 

І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.  

Вже стало доброю традицією ВП «Донецький технікум ЛНАУ» кожної весни вшановує пам'ять Великого Кобзаря.  Невід'ємною частиною насиченої програми виховного заходу з мультимедійним супроводом є щорічний конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Т.Шевченка. «Жива душа поезі Т.Г.Шевченка», мета якого – популяризація творчості митця, виховання у підростаючого покоління українців належного ставлення до літературної спадщини Кобзаря. Головне завдання конкурсу  виявлення і підтримка обдарованих читців-декламаторів, допомога студентам у розкритті себе як творчої  особистості.   Конкурсна програма передбачала виконання окремих творів Шевченка, уривків з його поетичних творів. У конкурсі  брали участь студенти I-IIкурсів. Прозвучали поезії: «Зоре моя вечірняя…», «Думи мої…», «Мені тринадцятий минало», «Минають дні, минають ночі» та ін.

Компетентне журі оцінили виразність виконання:

I місце – Глущенко Д. (М-11)

II місце – Бридун О. (А-11)

III місце– Просоленко С. (В-22)

Дякуємо учасникам конкурсу!

 

     В історії кожної літератури є твори, що мають магічний дар безсмертя. Саме до цих шедеврів належить поезія Великого Кобзаря, яка навчила його сучасників пізнавати і засуджувати несправедливість супроти людей і націй. Магічно переконливі твори Тараса  пронизані вірою в незнищенність людини, в те, що вона ніколи не змириться з безправ’ям.  Значення постаті Т.Г.Шевченка для українського народу важко переоцінити. “Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності…” – сказав Микола Жулинський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку