анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

ЯК СКЛАСТИ ІСПИТИ БЕЗ СТРЕСУ?

20.04.2017

 

ЯК СКЛАСТИ ІСПИТИ БЕЗ СТРЕСУ?

 

    Студентське життя повне надзвичайних і стресогенних ситуацій, тому студенти часто відчувають стрес і нервово-психічне напруження. В основному у студентів стрес розвивається через великого потоку інформації, через відсутність системної роботи в семестрі і, як правило, стрес під час сесії.

     Стрес — неспецифічна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.

      Існує велика кількість підтверджень того, що хронічний стрес - супутник студентського життя. Стрес, випробовуваний студентами, може позначатися на навчанні (придбанні, застосуванні і переробці знань), що перешкоджає академічної успішності. Труднощі з успішністю в свою чергу також створюють дискомфорт, в результаті чого загальний стрес посилюється. Деякі дослідники відзначили у студентів і проблеми з фінансами, житлом, безпекою та вагою. 

      Студентові необхідно подолати перехідні труднощі, освоїти нові ролі і модифікувати старі, в результаті чого вони також можуть відчувати стрес.

    Емоційне напруження у студентів починається принаймні за 3-4 дні до початку сесії і зберігається на всьому її протязі навіть у найспокійніші дні. Наявність емоційної напруги і в межекзаменаційні дні свідчення того, що сесія супроводжується безперервним, хронічним стресом. Наслідком такого стресу може бути невроз, тобто функціональне захворювання нервової системи. Тоді страждає, в першу чергу, нервова система, її ресурси виснажуються, примушуючи працювати організм на межі. У свою чергу, до стресу призводять сварки, невдачі та інші події життя, які психіатри позначають як психічні травми. Період навчання значно впливає на формування особистості, тому проблема психічного здоров'я студентів дуже актуальна.

 

Методи профілактики стресу:

 

• Участь у цікавій, вдячній роботі, яка приречена на справжню винагороду. Збереження стимулюючого робочого навантаження, де періоди перевантаження і криз врівноважуються періодами перепочинку.

• Збереження гарної фізичної форми, добре харчування, рідке вживання алкоголю і тютюну.

• Витрачання енергії на види діяльності, які в цілому приносять почуття задоволення (робота, громадська діяльність, відпочинок, культурні заходи, сім'я, близькі друзі, при потребі, перебування на самоті).

• Знаходження задоволення в простій діяльності — споглядання сходу сонця, розквітлих квітів, поверхні моря, приготування смачної страви, гра з дитиною.

• Насолода життям у цілому; мати добре розвинуте почуття гумору.

• Здатність виражати природні потреби, бажання і почуття без виправдання.

• Ефективний розподіл часу, уникнення напружених ситуацій.

      

        З випускниками 2017 року Донецького технікуму Луганського НАУ була проведена бесіда на тему: «Як скласти іспити без стресу». Разом з практичним психологом студенти ІV курсів розглянули поняття стресу, поміркували до чого він може призвести та якими методами профілактики стрессу можна скористатися. Наприкінці зустрічі майбутні спеціалісти пройшли тестування на світогляд та пристосованість до подальшого життя за межами учбового закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку