анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

#Нові_друзі_ЦікавіПодорожі_ВЕРХОВИНА

01.02.2018

   Цей рік розпочався з чудової пригоди до дивовижного краю – найколоритнішого етнографічного регіону України ГУЦУЛЬЩИНИ, який розташований у Карпатах в Івано-Франківській області. З групою студентів ВП «Донецький технікум Луганського НАУ» нас запросили до Гуцульської столиці – Верховини. Верховинський район багатий культурою, природними та архітектурними пам’ятками, музеями, звичаями, традиціями, автентичними обрядовими діями до новорічних та різдвяних свят, які в поєднанні дарують почуття незабутніх вражень та спогадів про етнічний Гуцульський край.

    Але перлиною цього краю є гостинні, цікаві, дуже швидко розмовляючи, щирі, високодуховні, щедрі гуцули. Гостинно зустріла нас керівник молодіжного вільного простору «Думка» гарна «ґаздиня» (укр. господиня) - Соломійчук Ольга Василівна. – Велика подяка Вам, пані Олю, за щедрість Вашої Великої душі!

     Ми прожили цей казковий сон два тижні (з 09.01.18 по 22.01.18) і кожного дня нам зустрічались дивні, добрі люди з Гуцульщини, Верховинська молодь, група молодих людей з Луцька. Усім хочеться подякувати за гостинність, підтримку, взаєморозуміння, повагу один до одного, щедрі подарунки, веселе застілля, незабутні розваги та подорожі, дружню, родинну атмосферу. Особлива ПОДЯКА за матеріальні, культурні, духовні, внески до зимового оздоровчого табору для молоді зі сходу:

   YMCA-Карпати О. Соломійчук і усім працівникам центру, Державному лісгоспу О. Аліксандрову, Гринявському лісгоспу Р. Стефанюку, Громадській організації "Асоціація Деревообробних та лісозаготівельних підприємств" Верховинського району, О.Лютому, Ю.Верановському, І.Юряку, Верховинській РДА та відділу освіти, Наталі Гузак-Кумлик, музею Гуцульщини, музею Івана-Франка, Хата Гражда, В.Сліпенчук, В Джиголюк, Німецькій місії Фріденс - Боте, Садиба Згарда Ані Кумлик, Маєтку «Святого Миколая» Мирославі Романовській та Отцю Ігору Рибенчуку, І.Ю.Шкіндюку. Дозвольте висловити свою вдячність за активне сприяння відпочинку молоді зі сходу. Ви, безумовно, заслуговуєте найщірішої і найглибшої вдячності. Насиченість та різноманітність програми вразила дітей зі сходу, бо багато цікавинок молодь бачила, чула, відчувала вперше в житті:

      Спочатку Отець Ігор познайомив усіх з краєвидом Верховини з Оглядової Вежі; Надзвичайно вразила кількість музеїв та їх наповненість: музей "Гуцульщини", "Вишиванки" у Галинки Верховинки, "Сироваріння" у Галини Мокан, "Музичних інструментів" у Наталі Гузак-Кумлик, Івана Франка та хата "Гражда" у Криворівні; Садиба "Згарда" надала можливість виплеснути емоції в басейні; По-дитячому казковою була подорож до Маєтку "Святого Миколая" YMCA-Карпати, подарунками та добрими словами зустрів Святий Миколай. Сало та картопля засмажені на ватрі…легенький сніжок…ото святкова романтика…доброта все ж таки перемагає! Молодь Верховинщини поставили театралізоване дійство "Маланка"; дівчата та хлопці навчились у Діда Вусаня (Василя Триндохіра) писанню "Люстеркового письма"; саме в розпалі свят молодь Луцька поставила театралізовану виставу "Вертеп", а також провели круглий стіл "Про права людини"; усіх згуртовувало сумісне за гуцульською традицією ліплення вареників; в свято Хрещення Господнього взяли участь у Богослужінні та розколяді у Верховинській православній церкві "Успіння Пресвятої Богородиці", разом з місцевими прийняли участь у ході до річки Ч.Черемош, де пройшло освячення та купання в крижаній воді; Багатством гірничо-лижного курорту Буковель, гірськими вершинами та красою Карпат насолоджувались з підйомників від руху яких затамовувало подих. Смачний обід в центрі Буковелю був зігріваючи-«файним»; По дорозі до Івана-Франківська відвідали церкву "Різдва Присвятої Богородиці", де нас привітно зустрів Отець Іван Рибарук, який дав мудрі поради та настанови; І на десерт нашої подорожі, Юрій Володимирович познайомив нас з вечірнім Івано-Франківськом, а адміністратор кінотеатру Люм’єр запросила на класний фільм «Пригоди Паддінгтона 2». Це дуже коротко про наші пригоди, які закарбуються в пам’яті на все життя.

     «Зафіксуйте удачу подякою»: сказав Мэрко А. На нас впала велика удача, завдяки ЛЮДИНІ, яка побачила весь біль загальної української біди, розпачу в якому опинилась Мар’їнська і Красногорівська молодь, що знаходиться в Донецькій області. Вірановський Юрій Володимирович, людина з добрим серцем, яка зробила приємну, добру справу, подарувавши студентам ВП «Донецький технікум ЛНАУ» новорічну казку. Показавши приклад духовності та людяності

    Дорогий, Юрій Володимировичу! Дякуємо вам за добре серце! За те, що не лишились осторонь…. За новорічну та різдвяну подарункову подорож, яка відкрила нашій Красногорівській і Мар’їнській молоді чудовий Гуцульський край; нових друзів серед верховинців; прекрасну, незнану до сьогодні Україну. Спасибі! Нехай Вам по життю щастить!

УКРАЇНО, яка ж ти все таки красива та багата! ЙО!ЙО!ЙО!

#НехайКвітуєУКРАЇНА

#ЙоЙоЙоФАЙНА_ГУЦУЛЬЩИНА

#ДЯКУЄМО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник директора в виховної роботи - С.В. Цвяткова 

<< Назад до списку