анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

А над світом українська вишивка цвіте!

24.05.2018

17 травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Це свято немає офіційного статусу, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Його започаткувала у 2006 році студентка з Чернівців Леся Воронюк. Її надихнув однокурсник, який регулярно приходив на заняття у вишиванці. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Згодом свято набуло популярності серед мешканців України та української діаспори в світі.На його честь відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів.

Не оминувцю прекрасну традицію й наш навчальний заклад. Зранку в коледжі панував піднесений настрій.Цього дня студенти та викладачі прийшли на заняттяу національному вбранні – вишиванках, з посмішкою на обличчі. Святкового настрою додала українська народна музика. Молодь виглядала ефектно та стильно. Хтось поєднав вишиту сорочку із джинсами, спідницею, хтось із діловими костюмами. Та безперечно вишиванка стала відмінним доповненням до будь-якого образу, гармонійно поєднуючись із спідницями різних фасонів. І недарма, бо сьогодні елементи української вишиванки привертають увагу в колекціях відомих домів моди – Жана-Поля Готьє, Джона Ґальяно, Ґуччі.

Студенти зізналися в любові до України танцювальним флешмобом, який відбувся біля центрального корпусу навчального закладу. Також знагоди Дня вишиванки у затишнійзалі коледжу відбувалося неймовірне дійство під назвою «А над світом українська вишивка цвіте!», організоване викладачами Саноян А.О. та Кірпо Н.В. Захід мав на меті ознайомити студентів із давнім символом українського народу – вишиванкою, розкрити її красу, барвистість кольорів, прищеплювати молоді  цікавість до народних звичаїв, пісень; розвивати художній смак, інтерес до українського народного одягу, як складової частини духовної культури українців; виховувати  почуття глибокої поваги до предків, шанобливе ставлення до національних традицій, вишивки й історичного костюма.Протягом заходустуденти співали пісні та читаливірші про Україну.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в житті. В Україні вона символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.Тож, вітаємо усіх зі Всесвітнім днем вишиванки, бажаємо, щоб життя було яскравим, чудового настрою та різнобарвних вражень!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Назад до списку