анонс 1
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Урядовий портал (Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України)
Міністесртво овіти і науки, молоді та спорту України
Науково-методичний центр аграрної освіти
Науково-методичний центр

Форум-театр

31.05.2018

           Що таке Форум-театр??????

        Методика Форум-театру полягає у тому, що модератор, так званий Джокер, разом із групою не професійних акторів за допомогою різних технік готує коротку виставу про порушення прав людини.

       За методикою класичного Форум-театру є агресор, жертва і кілька «нейтральних»; агресора замінювати не можна, хоч це і вирішує ситуацію, але в реальному житті так не буває.

        Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту, узурпації влади чи фізичного насильства.

     Сюжети для Форум-театру пропонують самі учасники. Це ситуації із якими вони зустрічаються у житті.

      Для показів вистав Форум-театру немає необхідності у додатковому устаткуванні, головне – сюжет, і те, як він розвивається в ситуацію порушення прав. Для одного показу, обговорення і замін зазвичай необхідно 30-40 хвилин.

        Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когось із граючих на сцені.     

        Команда фахівців благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» запропонувала сюжет, на тему «Особовий простір молоді». Він пов’язаний із дискримінацією зі сторони батьків (родини), яка постійно цькувала юнака.

      Всі, хто виходить на сцену, замінюючи когось із граючих, своїм прикладом створюють нову модель поведінки.

   Таким чином, це дає змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід активної громадянської позиції.

        Цією та іншими методиками і заходами ми прагнемо розвивати культуру прав людини і подолати дискримінацію.

        Адміністрація ВП «Донецький коледж Луганського НАУ» висловлює щиру подяку за спільну співпрацю, а саме за чудову організацію та проведення незвичної для молоді форми заходу - Форум-театру, який нещодавно провели фахівці проекту “Створення соціальних центрів з питань подолання кризи та самодопомоги для осіб та громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» БО «Карітас Запоріжжя». Така інтерактивна форма роботи сприяла згуртуванню та розбудови молодіжної громади, яка визначає найбільш поширені, болючі проблеми, допомогаючи вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом. Тонке відчуття сучасних проблем надихнуло організаторів на вірно вибрану тему.

      Усі хлопці та дівчата коледжу залишились задоволені і самим заходом, і своєю безпосередньою участю у постановці, і у спілкуванні з командою професійних фахівців. Молоді сподобалась ефективна манера роботи, творчий підхід до розробки концепції заходу. Студенти отримали величезне задоволення і масу позитивних емоцій від форум-театру. 

          Дякуємо за чуйність, уміння миттєво реагувати на зміну обставин і прагнення зробити з будь-якого заходу щось особливе. У черговий раз команда фонду «Карітас Запоріжжя» проявила професіоналізм та показала, що співпраця з молоддю, це важливий пріоритет майбутнього держави і нації взагалі.

 

 

 

<< Назад до списку